Chiar dacă manualele de hygge nu spun nimic despre animale, noi ne-am gândit că un câine în cockpitul caiacului este hyggelig și am luat-o cu noi pe Mara în mica escapadă de pe lacul Titicaca, unde ne-am refugiat din calea caniculei.
![](http://www.proexpedition.org/wp-content/uploads/2019/06/P6151453.jpg)
La plimbare cu Mara
Împreună cu noi a fost de astă dată și Sanda. Plimbările pe lac, mâncarea la ceaun, somnul la umbra brazilor și distracția cu Mara au fost ingredientele celor trei zile de hygge.